У Рівному обговорили підвищення мінімальної заробітної плати

 У середу, 23 листопада,  в Рівному на базі нової дискусійної платформи Rivne Open Space відбувся круглий стіл на тему «Підвищення мінімальної заробітної плати: за та проти».

 До участі в обговоренні запросили представників місцевого бізнесу, керівника бюджетної комісії міської ради, фахівців в сфері економіки та бухгалтерського обліку, політичних та громадських діячів. Обговорив ініціативу й керівник «Народний контроль» на Рівненщині Дмитро Сільман.

Учасники заходу погодились, що владна ініціатива, хоча й потрібна, адже рівень добробуту громадян бажає далеко кращого, проте, наразі, втілюється без відповідної підготовки. Так, до проекту Державного бюджету вносились розрахунки зі старим рівнем «мінімалки», що може стати шоковою терапії для казни.

Окрім того, дрібні підприємці «оптимізовуватимуть» штатні розклади, якщо не осилять нарахування до фонду заробітної плати. Звідси – ще більша тінізація економіки. Підприємці також побоюються, що зросте вартість одиниці продукції. Фахівці соціального сектору застерігають від того, що самі працівники можуть втратити субсидії та пільги, тому можуть і не підтримати зростання заробітних плат.

Дмитро Сільман ознайомив присутніх із законотворчими ініціативами народних депутатів від «Народного контролю» про погодинну оплату праці, встановлення мінімальної галузевої зарплати на  експортоорієнтованих підприємствах, що належать олігархам.