2-1024x683

У Рясне не повинні везти сміття з усього Львова, – Свінціцький

Сьогодні, 19 січня на позачерговій сесії Львівської міської ради депутати підтримали ухвалу «Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходів». Вона передбачає створення пʼяти тимчасових майданчиків для перевантаження і брикетування відходів у різних районах Львова.

Депутат із фракції «Народного контролю» Віталій Свінціцький пояснив, чому підтримав винесене на сесію питання.

«У Львові виникла  надзвичайна ситуація – упродовж січня під будинками виросли гори сміття, яке не вивозять. Із настанням тепла ставатиме лише гірше – можуть спалахнути епідемічні хвороби, пацюки плодитимуться на цих стихійних смітниках.  І наразі у місті є лише одна територія під сортування сміття, довкола якої давно тривають баталії. Я знаю, що мешканці Рясне за те, щоб з їхніх дворів вчасно забирали сміття і щоб там не виростали сміттєві гори Однак, я знаю точно, що вони проти, аби на територію «Сільмашу» звозили сміття з усього Львова», –  говорить Віталій Свінціцький.

Він наголосив, що саме тому підтримав ідею облаштувати майданчики для пресування відходів  у кожному районі Львова.

«Я не хочу, щоб у Рясне везли сміття зі всього Львова. Тож на територію «Сільмашу» будуть вивозити сміття лише з Шевченківського району. Ми з колегами із «Народного контролю»  не раз піднімали питання стратегії поводження з ТПВ у Львові. Ми заблокували виділення 10 га землі в Рясному, яку могли б перетворити на міський полігон. Неодноразово просили запропонувати шляхи виходу з сміттєвого колапсу, який переріс у надзвичайну ситуацію. Але виконавча влада нічого не зробила. У результаті виникла серйозна криза», – нагадав депутат.

Під час сесії Віталій Свінціцький озвучив свою позицію та вніс редакційні правки. Так, на його думку, нема потреби на ЛКП «Львівспецкомунтранс» виділяти одразу 97 млн гривень. Логічно, спочатку виділити кошти, за які підприємство може замовити проекти виділення земельних ділянок під ці майданчики. А гроші на закупівлю пресувальних комплексів надати , коли буде готова документація та визначений тип цих комплексів.

«Після пресування та пакетування сміття воно не має залежуватись на території «Сільмашу». Самі ж лінії пресування мають бути встановлені  за усіма екологічними та санітарними нормами. Рідини після пресування сміття мають бути належним чином утилізовані не забруднюючи екологію та грунт», – додав депутат.

За його словами, міський голова і чиновники мали достатньо часу, аби не доводити місто до сміттєвого колапсу, але:

«Прикро, що політичну кар’єру міський голова Львова ставить вище, чим безпеку міста. За гори сміття сьогодні на сесії він на себе відповідальність не взяв. І ось знову за таке непопулярне рішення, у патовій ситуації, відповідальність переклали на депутатів», – резюмував Віталій Свінціцький.