У селі Кізомис Білозерського районів сміттєвий полігон не відповідає нормам

У жахливому стані полігон, що у селі КізомисБілозерського району,  вже  десять років. Сюди навіть не можливо заїхати – усе у бур’янах. Увесь непотріб летить і  на поля місцевих аграріїв. Місцева влада лишень розводить руками.

 « Є пропозиції селян, щоб щомісяця організовувати  роботи із впорядкування полігону: підгортати сміття, згортати до купи. Ми пропонуємо, щоб тут чергував представник із сільської ради, який би показував місцевим мешканцям, куди можна висипати сміття», – каже  депутат Кізомиської сільської ради  Олена Зелінська.

 Люди неодноразово просили облаштувати полігон, та очільниця села постійно нарікає на відсутність коштів.

«Зверталися до голови сільської ради, аби вона надала інформацію до обласної адміністрації, навіть до Адміністрації Президента України, аби нам виділили з державного бюджету хоч якісь кошти. Дуже важливо, аби ми мали змогу хоча б обгородити цей полігон,тоді б не літали ці пакети. Сільський голова лиш обіцяє, але віз і нині там», – розповідає місцева мешканка Світлана.

Тим часом, екологи зафіксували на сміттєзвалищі чимало санітарних  порушень.

 «Порушення значні виявлені в частині експлуатації сміттєзвалища твердих відходів, за що притягнуто відповідальну особу до адміністративної відповідальності, накладено штрафи, які сплачено в повному обсязі. Також з метою усунення порушення голові сільської ради надано припис», – інформує старший державний інспектор Державної екологічної інспекції України в Херсонській області Олена Бриняк.

Та попри усі приписи, сільський голова до сих пір не навела лад на полігоні. Та все ж журналістів «Народного контролю» запевнила– вже знайшла спонсора, який допоможе обладнати полігон.

«Ми плануємо наступного року виготовити проектно-кошторисну документацію. Вже знайшли агрофірму «Родничок», керівництво якої пообіцяло виділити кошти на  облаштування полігону» , – проінформувала голова Кізомиської сільради Наталя Бандурист.

Команда «Народного контролю» і надалі стежитиме за ситуацією.