У сквері на Героїв УПА має бути меморіал патріотичному юнацтву, а не чергова АЗС, – «Народний контроль»

«Народний контроль» закликав відмовитися від побудови АЗС у сквері на вул. Героїв УПА, де громада  хоче встановити пам’тний знак у честь Героїв ОУН та Юнацтва УПА.

Відповідну заяву фракції сьогодні, 12 липня, під час сесії Львівської міської ради озвучив депутат Віталій Свінціцький.

«Сталінський режим жорстоко покарав усіх борців за Українську Державу. Чотирнадцять тисяч юних українців стали жертвами режиму через свою патріотичну діяльність. Частину із них розстріляли, багатьох засудили на довгі роки, заслали в концтабори. Лише одиниці дожили до наших часів. Сьогодні саме цим відважним юнакам громадськість Львова хоче звести меморіальний монумент у сквері на вул. Героїв УПА», – йдеться у заяві.

Окрім того, в ній нагадується, що відповідне звернення (реєстраційний № 2-16687-001 від 19.06.18р.), яке підписали відомі громадські діячі вже скерували у виконавчі органи влади Львова. Створено Громадський комітет зі спорудження пам’ятного знаку та облаштування громадського простору у сквері між вул. Героїв УПА та Кульпарківською. Та позитивної відповіді від мерії й досі нема.

«Може,  тому, що саме на цьому місці планується чергова, нібито дуже сучасна автозаправна станція. Тому є питання до виконавчої влади. Чи дійсно вона вважає, що поява вже десятої у цьому районі автозаправки важливіша, аніж побудова у скверику в кінці вул. Героїв УПА монументу юним героям? Також цікаво, чи думає влада про те, що поява автозаправки в цьому місці – це потенційна небезпека для учнів ЗОШ № 51 і Класичної гімназії?  Саме через сквер, де планується АЗС, діти щодня йдуть до навчальних закладів. Врешті чи має для влади бодай якесь значення думка громади, думка понад тисячі містян, активістів, які підписалися під зверненням про спорудження монументу», – говорить Свінціцький.

Відтак «Народний контроль» закликав депутатів підримати ініціативу щодо припинення всіх організаційно-процесуальних питань, пов’язаних з будівництвом АЗС у рекреаційній зоні. Також всебічно посприяти громаді Львова у намірі спорудити пам’ятний знак на честь Героїв ОУН та Юнацтва УПА облаштуваим громадський простір у сквері в кінці вул. Героїв УПА-вул. Кульпарківської.