У столиці відбувся масштабний протест гірників і незалежних профспілок

У Києві пройшла масштабна акція протесту Незалежної профспілки гірників, яку підтримали інші членські організації Конфедерації вільних профспілок України, громадські об’єднання та цивільний корпус «Азов».

mityng1

Мітингувальники висловили свою незгоду з діями влади у паливно-енергетичному секторі, а також висунули низку вимог загального соціально-економічного характеру.

 Зранку гірники, а також солідарні з ними залізничники, медики, газовики, авіаційними, металурги з різних регіонів країни зібралися біля Бессарабської площі у Києві, сформували колону й ходою рушили від Бессарабської площі через Майдан Незалежності до Кабінету міністрів України. Біля стін Кабінету міністрів протестувальники під стукіт касок провели мітинг та передали свої вимоги урядовцям.

Далі хода рушила у напрямку Адміністрації Президента України, щоб представники протестувальників передали свої вимоги гаранту Конституції.  А звідси повернули до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Після кількох годин проведених під стінами міністерства, профспілківців на чолі з Михайлом Волинцем запросили на перемовини у будівлі Міненерговугілля.

Спочатку вони зустрілися з  Анатолієм Корзуном, а потім і з самим міністром Ігорем Насаликом.  Очільник Міненерговугілля пообіцяв, що заборговані зарплати виплатять до Дня шахтаря (28 серпня).

«Міністр дав гарантію, що наші вимоги, які стосуються компетенції профільного міністерства будуть виконані. Також ми домовилися, що представники гірників будуть брати участь у координаційній раді при Кабміні.  Що стосується погашення заборгованості, то  найближчим часом мають виділити  200 млн грн. на зарплати», – повідомив Голова НПГУ за підсумками зустрічі.

Мирна акція протесту гірників завершилася, але вони готові знову вдатися до активних протестних дій, якщо обіцяне не буде виконано.