У Тернополі до соцзахисту люди приходять по кілька разів

Щоб оформити субсидії у міський соцзахист люди ходять, як по свячену воду. Щоразу їх просять принести додаткові довідки.

Пенсіонер Богдан до міського управління соцзахисту навідується в пяте. Чоловік каже, щоразу працівники установи просять принести його іншу довідку, чи зробити копію якогось документу. «Я вже в Київ дзвонив, в Києві говорять одно, тут друге, в Тернополі третє по телефоні. Той каже то принести, а інший говорить то принести. Мені сказали жінці принести справку про доходи, бо вона ще працює. Я приніс, а кажуть що її не треба вже. То печатка треба, то копія. Я вам скажу оформити субсидії так важко! Дай Боже, що того Яценюка діти, внуки, правнуки до 10 покоління так ходили, як оті старенькі», — з емоціями розповідає тернополянин БОГДАН ТАРНОРУДА.

Оформити субсидію не так просто і в Тернопільському районному управлінні. Люди кажуть – довго доводиться збирати усі необхідні документи від комунальних служб. А ще додають, що теперішні тарифи ставлять українців в умови виживання.

«Довго процес йде, бо просто переоформлення рахунків на своє імя, бо залишилася сама. І в Тернопільгазі, в електромережах, ну треба стояти в чергах. Ціни неймовірно високі, пенсіонеру то практично, я так думаю, то жодному не реально заплатити», — розповідає тернополянка ГАЛИНА.

«Уряду, що можна сказати, то що всі хочуть сказати, щоб вони тоже пожили на одну зарплату і так поплатили ціни. В мене дохід у зв’язку з тим, що я не можу знайти роботу, соціальні виплати 1300 ну і плюс ціни, які зараз, газ, всьо. А дальше я з дітьми хоч з моста в воду. А що робити? Всі гроші йдуть абсолютно на оплату комунальних послуг», — додає інша жінка ОЛЬГА.

В обласному департаменті соціального захисту населення виправдовуються. Мовляв, черг можна уникнути, якби тернополяни наперед записалися.

«Як показала практика, що багато людей просто не записуються і не бажає записуватися в чергу, особливо міських людей, які проживають в містах, селищах, вони просто йдуть», — розповідає  директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадмінстарції ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ.

Визнають і соцпрацівники і те, що після так званого спрощення процедури, і їм добряче додалося роботи, і людям клопоту.

«На сьогоднішній день ми маємо більше 21 тисячі звернень громадян. В роботі перебуває 47 тисяч справ. Чому звернень менше, а справ обробляється більше, тому що обробляються ті справи, які були ще призначені за старим механізмом», — додає ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ.

До 1 липня українцям мають бути призначені субсидії. Проте навіть самі спеціалісти Тернопільщини сумніваються, чи встигнуть за 20 днів вони обробити таку кількість заяв від громадян.