У Тернополі комунальні підприємства мають прозвітувати про використані кошти

Публічний звіт про доходи і витрати у 2015 році мають надати керівники комунальних підприємств та головні розпорядники коштів Тернопільської обласної ради упродовж січня-лютого.

Пропозицію  члену  бюджетного комітету, голови фракції «Народний контроль» Володимира Болєщука уже підтримали в  обласній раді.

«Громадськість хоче і повинна знати, на що витрачаються бюджетні гроші, скільки коштують медикаменти, продукти харчування, скільки гривень сплачено за комунальні послуги та енергоносії, а також, які кошти вкладені у розвиток та розбудову області. Такий прозорий і публічний розгляд минулорічного бюджету дасть змогу професійно проаналізувати його і за необхідності внести зміни до обласного кошторису на 2016 рік», – переконаний Болєщук.

Він нагадав, що оприлюднення інформації про кожну витрачену бюджетну копійку є частиною Антикорупційного плану «Народного контролю». При цьому важливо, щоб керівник комунального підприємства або чиновник, який прийняв рішення про перерахування коштів, вказав, на якій підставі це зроблено, обґрунтував доцільність витрачених коштів і ціну придбаних товарів чи отриманих послуг.

«У спільній власності територіальних громад Тернопільщини –  не лише освітні, культурні і медичні заклади, а й, наприклад, аптечні мережі та установи з профілактичної дезінфекції. Представникам громади важливо розуміти, наскільки ефективно відбувається у них керування коштами та давати свідому оцінку діяльності обласних чиновників і керівників комунальних підприємств», – наголосив Володимир Болєщук.