musij

У Тернополі відбувся круглий стіл, присвячений законодавчим ініціативам в охороні здоров’я

Учора, 21 листопада, у Тернопільському медичному університеті Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему «Законодавчі ініціативи в охороні здоров’я – ключ до побудови нової національної системи охорони здоров’я України».

Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат групи «Народний контроль» Олег Мусій.

Головною метою кругового столу було обговорення запропонованих Комітетом на розгляд Парламенту комплексних законодавчих ініціатив, які покликані стати фундаментом створення в Україні сучасної національної системи охорони здоров’я європейського зразка. Ухвалення системної законодавчої бази – головний рушій прогнозованої, корисної для українців реформи.

Зокрема, учасники круглого столу проаналізували  проект закону «Про засади державної політики охорони здоров’я» (№2409а), який передбачає підзвітність усіх посадовців у питаннях охорони здоров’я, чітка плановість і прогнозованість розвитку галузі.

Також розглянули законопроект «Про організацію медичного обслуговування населення в Україні» (№4456). Запропоновані законопроектом зміни стосуються питань організації та фінансування медичного обслуговування населення, управління його якістю.

«Проект усуває штучні обмеження щодо доступу пацієнтів до послуг кращої якості шляхом формуванням єдиного медичного простору на рівні регіону і держави. Запроваджує контрактну модель стосунків між замовником медичного обслуговування населення і автономними надавачами медичних послуг, ефективні механізми фінансування закладів охорони здоров’я, сучасні системи управління якістю медичного обслуговування, вводить поняття медичної послуги та гарантованого рівня надання медичної допомоги за державні кошти», – пояснив заступник Голови Комітету Олег Мусій.

Окрему увагу було приділено обговоренню положень нової редакції закону «Про лікарські засоби» (№2162-д), який створить законодавче підґрунтя для безперешкодного доступу громадян до необхідних медикаментів належної якості. Ним визначено основні механізми взаємодії усіх ланок системи фармацевтичного обслуговування населення які забезпечують якість, ефективність та асортимент ліків для ринку України у поєднанні з системою призначення ліків.

«Законопроект запроваджує європейські принципи та стандарти у питаннях надання дозволів на введення лікарських засобів на ринок України та їх обігу. Пропонує механізми захисту споживачів від неефективних та неякісних лікарських засобів, зниження вартості лікарських засобів, запроваджує систему контролю за рекламою медикаментів», –  розповів Олег Мусій.

За його словами, більшість учасників круглого столу зійшлися на думці, що реформування окремого виду медичної допомоги (первинної, високоспеціалізованої тощо), чи окремої функції/елементу охорони здоров’я (фінансування, управління, забезпечення ресурсами – кадровими, матеріальними, технологічними) буде фрагментарним і бажаного результату українському суспільству не дасть.

«Доцільним буде лише законодавче закріплення системного бачення цілеспрямованих перетворень з прописаною послідовністю і етапністю реформаторських кроків», – наголосив Олег Мусій.