У Житомирі руйнується історична будівля

Житомир – місто з унікальною архітектурою, яке розвалюється на очах його жителів. Посеред центру міста, недалеко від парку, де прогулюються тисячі житомирян, розташований будинок офіцерів. Споруда побудована у 1860 р., а з 1872 р. тут розміщувалося Волинське дівоче училище духовного відомства.Однак споруда розвалюється.

Сьогодні будинок офіцерів активно функціонує, як культурний заклад для військовослужбовців, учасників АТО, ветеранів військової служби, працівників ЗСУ, членів їхніх сімей та жителів Житомира. У ньому працюють численні гуртки для дітей, куди багато містян водять своїх дітей на заняття. Поруч – дві школи та музичний коледж.

«Моя дитина щодня проходить повз будівлю. Боюся, що одного разу частина обвалиться на неї. Я живу в будинку поруч і знаю, що на мого сусіда вже падала штукатурка, але влада не помічає наших звернень», – розповідає Людмила, мешканка міста.

Будинок офіцерів побудований у стилі класицизм і є пам’яткою історії та архітектури місцевого значення, тобто повинен охоронятися державою. Але понад 30 років чудовий класичний фасад не бачив ремонту. Сьогодні на будинок страшно дивитися, він втрачає свій декор, штукатурку, оголюється цегла стін. Всередині де-не-де проводилися косметичні ремонти, однак це не рятує ситуації. На думку колишнього головного архітектора міста Валерія Головатенка, будинок вже сьогодні потребує створення комісії з визнання його аварійним.

Будинок офіцерів належить Міністерству Оборони, у якого немає коштів для проведення реконструкції і реставрації будинку. Влада міста повідомляє, що не може виділити гроші на юридично чужу власність. Меценатам будівля також не потрібна. Тим часом, мешканці міста, які ходять повз споруду, щодня ризикують своїм життям.