У Житомирській області три роки не можуть завершити будівництво водогону

У Верховній Раді України був зачитаний депутатський запит від Дмитра Добродомова з приводу ситуації, яка стосується незавершеного прокладання водопровідних комунікацій мережі водопостачання у селах Бенедівка та Радянське Бердичівського району Житомирської області.

Три роки тому на будівництво мережі водопостачання передбачалося витратити Державним фондом регіонального розвитку 1439,41 тис. гривень та співфінансуванням з місцевого бюджету – 159,27 тисяч гривень. Однак, станом на сьогодні, зі слів мешканців сіл Бенедівка та Радянське, а також з отриманих відповідей на попереднє депутатське звернення Дмитра Євгеновича, проект будівництва мережі водопостачання в обох селах зупинено.

«Будівництво даного водогону триває вже 3 роки. В даний момент, інфраструктура села повністю зруйнована. З мешканцями сіл не радилися щодо будівництва даного водогону, і навіть не дізнавалися чи потрібен він їм. Також, варто згадати, що у дощові дні по вулицях сіл не пройти, бо вулиці розриті», – зазначає Світлана Пахольчук, голова житомирського обласного осередку «Народного контролю».

У Верховній Раді було озвучене прохання перевірити законність зупинення реалізації проекту будівництва мережі водопостачання в селах, притягнути до відповідальності осіб, винних у зупиненні реалізації проекту будівництва мережі водопостачання. А також, розробити альтернативні варіанти реалізації проекту будівництва або у випадку встановлення відсутності можливості подальшої реалізації будівництва мережі водопроводу, вжити дії по відновленню частково зруйнованої інфраструктури сіл Бенедівка та Радянське.

«Перед тим, як починати проведення робіт з прокладання водопровідних комунікацій, замовники робіт мали чітко спланувати реалізацію такого проекту. В даному випадку маємо ситуацію, коли недалекоглядність чиновників має наслідком марну трату бюджетних коштів», – коментує Сергій Касянчук, помічник народного депутата Дмитра Добродомова.