nkontol_tern2305

Учні Космирина навчаються у столітній школі, яка не може помістити усіх школярів

У селі Космирин Бучацького району через невеликі приміщення місцевої школи діти навчаються у дві зміни. Водночас питання зведення нового, більшого навчального закладу зависло у повітрі.

Зокрема, у другу зміну навчаються наймолодші школярі-першокласники, які бояться повертатися додому у пізній час – іноді близько 6-7 години вечора.

«Сусідський хлопчик йшов зі школи і не туди повернув, вийшов на зовсім іншу дорогу, мав йти в село, а пішов в поле. Добре, що люди врешті завернули його на правильну дорогу, інакше б дитина пропала», – розповідає місцева мешканка Ольга Гурко.

Школа дуже тісна, у ній немає всього необхідного для повноцінного навчання.

«Школі близько 100 років, нема ні спортзалу, ні актового залу. В  їдальні навчаються учні першої зміни», – розповідає мешканка села Надія Несповита.

Зараз у школі навчається 284 учнів. У наступному передбачається 303 школярі, адже до Космирина доїжджають ще й діти зі сусіднього села.

«Немісцеві учні навчаються в першу зміну. Якби їх не було, то ми б тоді перевели старші класи в другу зміну, а початкові – у першу», – говорить директор Космиринської школи Володимир Кривулич.

Жителі Косимирина просять, аби їм допомогли добудувати школу. Запланували додаткові два корпуси на три поверхи, щоб вмістити 350 учнів. Сільська рада вже виділила земельну ділянку поруч зі старою школою. Однак зараз цю землю обробляє  священик.

«Я користуюся цією ділянкою, але постало питання будівництва, були в нас не порозуміння з громадою. Однак, якщо розпочнеться будівництво школи, то я не виступатимуть проти цього, але проситиму, щоб почекали до часу, поки зберу врожай»,  – отець Михайло Павзюк.

Водночас, як розповіли в обласному департаменті правління освіти, найближчим часом виділять кошти на розробку проекту реконструкції закладу.

«Упродовж двох тижнів виділимо 200 тисяч гривень на проектно-кошторисну документацію. Планується добудова на 350 дітей», – розповідає директор департаменту освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

Загалом на реконструкцію школи необхідно 57 мільйонів гривень.