Ухвалена Стратегія дозволить вивести гірські території на кращий рівень життя, – Білоус

У Стратегії розвитку гірських територій є перелік конкретних об’єктів, які потрібно профінансувати у найближчі кілька років, щоби вивести гірські території на кращий рівень життя.

Про це заявив перший заступник голови Львівської обласної ради, керівник Львівської обласної організації «Народний контроль» Андрій Білоус, коментуючи для «Львівської Пошти» причину ухвалення цілої Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018–2020 роки.

«Список об’єктів чималий. Серед них і добудова шкіл, дороги, які необхідно найближчим часом ремонтувати. Наприклад, дорога з Борині на перехід «Боберка – Смольник». Турківський район немає жодного митного переходу. Ця дорога дозволить і цьому району, і Сколівському отримати дуже короткий шлях сполучення з ЄС. В результаті чого отримали б економічний ефект. Також в списку Стратегії питання екології, транспортної інфраструктури, закладів освіти та охорони здоров’я. Все розписано по роках: що саме і коли будемо реалізовувати. Зрозуміло, це план максимум. Але наразі це наш орієнтир», – наголосив Андрій Білоус.

Він зазначив, що обласна рада взяла на себе зобов’язання при будь-яких програмах, які існують на Львівщині, певний відсоток з їх реалізації скеровувати саме на розвиток гірських територій.

«Щодо фінансування Стратегії зазначу, що спочатку ця Стратегія теж мала називатися програмою розвитку гірських територій. Пізніше зрозуміли, що не зможемо в одній програмі забезпечити достатнього фінансового ресурсу, аби підійти системно до проблем в цьому регіоні. А Стратегія вказує принципи, за якими передбачатимуть кошти в інших програмах. Наприклад, затверджуватимемо перелік природоохоронних заходів на наступний рік. Плануємо інвестувати на екологію близько 100 мільйонів гривень. Певна частина цих коштів піде на об’єкти, які вже є перераховані у Стратегії», – пояснив він.

За його словами, Стратегія є одним з етапів до реалізації великого проекту, який називається Макрорегіональна Стратегія ЄС. Якщо її затвердять на рівні Євросоюзу, то це відкриє можливість залучати значні кошти на покращення життя в українських Карпатах.