Україна має будувати громадянське суспільство як у розвинутих демократичних країнах, – Гергелюк

Про це в ефірі ОТБ «Галичина» заявив очільник «Народного контролю» Івано-Франківщини Володимир Гергелюк.

«Звичайно, якщо порівнювати з тоталітарними країнами, ми маємо певні переваги проти розвинених демократичних держав, Україна далеко відстає. Є багато проблем, які потрібно вирішити, особливо в сфері державного управління: корупційна система досі не подолана, існує монополія політичних еліт і фінансових корпорацій, які задоволені такою ситуацією», – зазначив Гергелюк.

Також він висловив своє бачення щодо нової політичної еліти країни та перспектив зміни чинної політичної ситуації.

«Будь-які особистості, які приходять до влади та сідають у найвищі крісла, безумовно мають можливість міняти країну. Але як показують приклади післямайданних періодів: і після Помаранчевої революції та зараз, попри численні обіцянки потенційних обранців, як тільки вони приходять до влади, нічого не міняється, система підрівнює цих людей під себе. Для того, щоб це змінити потрібна воля конкретної особистості та його команди. Потрібно, щоб ця особистість взяла на себе відповідальність і повела країну потрібним шляхом реальних демократичних змін і побудови демократичного суспільства», – впевнений очільник «Народного контролю» Івано-Франківщини.

Володимир Гергелюк розповів і про свій проект «Інвестор для громади», який передбачає підтримку і розвиток місцевих громад Прикарпаття. Цей проект допоможе місцевим громадам якісно себе презентувати перед інвесторами. Першим кроком в реалізації проекту стане розвиток туристичного потенціалу Дністровського каньйону в рамках боротьби проти незаконного будівництва каскаду 6 ГЕС на Дністрі.

Також активіст розповів про підготовку до фестивалю «Галицьке лицарство», ініціатором якого він виступив.

«Мета фестивалю – відновити велич Галича, яка десь зараз призабута, попри чималу кількість заходів, яка тут проводиться, як туристична родзинка Галич ще не реалізований в повній мірі. Ми плануємо проводити такі іміджеві заходи за європейським прикладом і залучати цим самим туристів як з України, та і з закордону. Фестиваль «Галицьке лицарство» дозволить зануритися в епоху Середньовіччя. 8-9 вересня відбудуться змагання з історичної реконструкції боїв лицарів за участі команд з усієї України та з закордону», – заявив Гергелюк.