Українці масово виїжджають на заробітки, – Добродомов

Сьогодні в країні відсутні реальні робочі місця, і кваліфіковані кадри змушені їхати на роботу закордон.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Я зараз був у різних областях країни. Був у Черкасах, Кропивницькому, на  Волині і всюди одна проблема – не вистачає кваліфікованих працівників, всі їдуть закордон. Якщо на західній Україні це не новина, то коли я був у Херсоні, мене це шокувало. Люди масово їдуть до Польщі, яка лише офіційно цього року видала на 700 тис. більше робочих віз, ніж минулоріч», – сказав нардеп.

Добродомов додав, що замість створення робочих місць та підготовки кадрів, влада знищує професійно-технічну освіту в Україні.

«Зараз фінансування ПТУ переклали на місцеві бюджети, а для них це занадто великі гроші. Вони не спроможні потягнути це фінансування. У мене питання: а з ким ми будемо піднімати економіку, якщо влада знищує професійні кадри? А ті спеціалісти, яких ми маємо, тікають з країни, бо немає роботи», – наголосив він.

Нагадаємо, що у середу, 8 листопада, парламентський Комітет з питань науки і освіти розгляне законопроект «Народного контролю» №5160 щодо запровадження механізму приватного замовлення для ПТУ. Цим законопроектом «Народний контроль» пропонує запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази.