Українці мають купувати газ по собівартості, а це – не більше ніж 100-120 доларів за тисячу кубів, – Добродомов

За рік Україна видобуває достатньо власного газу для потреб населення.

Про це заявив лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов у ефірі політичного ток-шоу «Український формат» на телеканалі NewsONE.

«Україна видобуває понад 17 млрд кубів газу на рік, цього вистачає для потреб громадян. Це державний газ, який, згідно з 13 статтею Конституції, належить українському народу. Тому вимога партії «Народний контроль» – це реалізація українцям газу за собівартістю. Це приблизно 100-120 доларів, а не ті майже 300, які ми маємо платити з листопада», – пояснив нардеп.

Добродомов наголосив, що сьогоднішня ціна на газ необґрунтована через посередництво компанії «Нафтогаз».

«Це компанія, яка нічого не видобуває, не транспортує, а просто встановлює нам ці тарифи. А потім ці гроші йдуть на нереальні премії працівникам, як ті 46 мільйонів після Стокгольмського арбітражу. Нещодавно голові «Нафтогазу» Коболєву купили броньований Кадилак за 250 тисяч доларів. Ось чиї забаганки ми оплачуємо. Тому «Народний контроль» вимагає прозорого аудиту цієї державної компанії, адже роками туди йдуть сотні мільярдів бюджетних гривень. А жодних звітів ми не отримуємо», – зазначив він.