«Укропівська» більшість проголосувала «за» продаж приміщення, у якому знаходиться найстаріша книгарня Луцька

22 депутати Луцької міської ради, серед яких представники фракцій «Укроп», «Батьківщина» та позафракційні, підтримали рішення про приватизацію приміщення на проспекті Волі, 8, де знаходиться обласна комунальна книгарня «Освіта».

Про це стало відомо під час 46 сесії міської ради у середу, 29 серпня.
Проти такого рішення виступили депутати «Народного контролю» та інші, опозиційні до чинної міської влади, фракції, зокрема, «Самопоміч» і «Свобода».
Павло Данильчук наголосив, що так порушується законодавство України.

«Освіта» пережила «совєтів», «кучмістів», «регіоналів», а «укропівців» з «батьківщинівцями» не може пережити. У місті йде «дерибан» теплиць, туалетів у центрі і тепер взялися за книгарню, яка є символом, де діяло культурне життя міста десятиліттями, а тепер хочете просто так її викинути», – йшлося у виступі депутата на захист книгарні.

Водночас, керівник фракції «Народний контроль» зазначив, що приміщення на проспекті Волі, 8 є пам’яткою архітектури, тому виселяти книгарню «Освіта» та передавати у приватні руки не можна.
Інші депутати також апелювали, що у цьому питанні йдеться не про кошти, а про міську культуру й освіту.
Виступили на сесії почесний громадянин міста Богдан Свирида та письменниця Надія Гуменюк. Відомі мешканці Луцька повідомили, що зібрали три тисячі підписів під зверненням, яке закликає утриматися від приватизації цього приміщення.

«Письменники, інтелігенція апріорі не можуть підтримувати такі рішення, як закриття книгарень. А сьогодні йдеться про особливу книгарню: це 60 років історії, візитівка міста, методичний центр. Така гроза була у 90-роках за Кучми, але тоді громадськість почули», – зазначила Гуменюк.

Начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко повідомила, що аукціон буде оголошений після закінчення договору оренди 31 жовтня.

«Зараз вирішується питання, щоб перенести книгарню на проспект Перемоги, 14», – сказала вона. Втім, освітяни кажуть, що це приміщення розташоване на третьому поверсі та є занадто маленьким для книжкового магазину.

Попри вагомі аргументи депутатська більшість підтримала рішення про продаж книгарні через аукціон.
Зазначимо, що Павло Данильчук підготував проект рішення про запровадження у Луцьку мораторію на відчуження, продаж чи передачу комунального майна, в якому перебувають редакції друкованих засобів масової інформації, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, заклади культури та творчі спілки. Однак, провладна більшість не підтримала пропозицію, щоб розглянути це питання першим під час засідання сесії.