Упродовж 10 років у Львові пропонують створити понад 70 зон для вигулу собак

Завтра, 8 листопада, під час сесії Львівської міської ради презентуватимуть дорожню карту облаштування вигульних майданчиків у місті та зобов’язання власників собак прибирати за своїми улюбленцями.
Як зауважила голова екологічної комісії ЛМР, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак, яка раніше подавала кілька запитів щодо необхідності облаштувати місця для вигулу собак, зобов’язати господарів прибирати за чотирилапими, дорожня карта дуже детальна і продумана. Над нею працювали фахівці ЛКП «Лев».

«Це той випадок, коли є справді дуже вдала реакція на депутатські запити. Я ретельно ознайомилася із запропонованим ЛКП «Лев» варіантом. Його реалізація розрахована на 10 років. І це нормально, адже наразі у Львові є лише два належним чином оснащених майданчики для вигулу собак. Тож роботи багато. Ця дорожня карта пропонує організацію понад 70 місць для вигулу тварин за визначеним переліком адрес, які охоплять усі мікрорайони, житлові масиви, сквери і парки міста», – говорить Ірина Оршак.

Зокрема, пропонується три види вигульних територій. Це 34 прогулянкові маршрути у парках і скверах зі станціями для прибирання за собаками та урнами. Також заплановані 22 майданчики для вигулу собак. Вони будуть огородженні, матимуть станції для прибирання, освітлення, лавочки. Ще у дорожній карті пропонують встановити 17 тренувально-вигульних майданчиків зі спеціальним обладнанням, де господарі зможуть проводити дресуру чотирилапих.

«Встановлення таких майданчиків – це зручність і для господарів тварин, і для містян, які не мають собак. Це – європейський цивілізований підхід. Тож сподіваюся, що на основі цієї дорожньої карти з’явиться і відповідна програма, яку зможемо реалізувати», – резюмувала Ірина Оршак.