Уряд відхилив пропозиції «Народного контролю» щодо збільшення освітньої та медичної субвенцій, – Добродомов

«Народний контроль» пропонував зменшити витрати на обслуговування чиновників, а збережені кошти передати медикам та освітянам.

Про це на зустрічі з педагогами Хмельниччини розповів народний депутат, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов в рамках робочого візиту до Хмельницького.

«Ми подавали поправки до проекту бюджету на наступний рік. Зокрема ми наполягали на зменшенні витрат на ГПУ та Адміністрацію Президента. Гроші ми пропонували передати на освітню та медичну субвенції, адже місцеві бюджети зараз не спроможні у повній мірі виплатити навіть зарплату вчителям. Але наші ініціативи були відхилені», – заявив він.

Добродомов додав, що «Народний контроль» пропонує реформувати професійно-технічну освіту в Україні, зокрема депутати пропонують відновити державне фінансування ПТУ.

«Ми зареєстрували у ВРУ комплексний законопроект «Про професійну освіту в Україні» (№5160), яким пропонуємо запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази. Керівництво ВРУ його не розглядало вже більше року, але минулої середи ми нарешті представили його на профільному Комітеті. Проте в зв’язку з освітньою реформою ми забрали його на доопрацювання і в найшвидші терміни повернемо в Комітет», – сказав нардеп.

На зустрічі освітяни підняли питання пенсійної реформи, через яку вони втратили можливість виходу на пенсію за вислугою років.

«Не лише освітян, а і медиків лишили такої можливості. Також так званою реформою уряд, по суті, підвищив пенсійний вік. Зменшив кількість шкідливих професій. А фальшиве підняття пенсій на 100-200 грн – це смішно, зважаючи та ріст цін в магазинах та тарифи, що підвищились в кілька разів», – наголосив Дмитро Добродомов.