Урядова медреформа не пройшла Антикорупційний комітет, – Добродомов (+відео)

Ухвалений Верховною Радою в першому читанні медичний законопроект містить значні корупційні загрози.

Про це в ефірі програми «Дикий і Карасьов» на телеканалі NewsONE заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Так звана медреформа уряду наповнена корупційними схемами. МОЗ пропонує створити Нацагенцію здоров’я, яка мала б контролювати якість надання послуг, а також отримає монополію на закупівлю ліків. Схема виводить з державного бюджету 80 млрд грн. Керівник Нацагенції призначатиметься «вручну» прем’єр-міністром. Це серйозна корупційна загроза, адже не може структура з таким бюджетом контролювати сама себе», – сказав нардеп.

Він додав, що урядова медреформа порушує конституційні гарантії щодо надання безкоштовної медицини.

«Стаття 49 Конституції України гарантує українцям безкоштовну медицину. Підтриманий Радою законопроект його прямо порушує. Вперше коаліція порушила цю статтю, приймаючи держбюджет на 2017 рік. Частину витрат на медичну сферу переклали на місцеві бюджети всупереч Конституції. «Народний контроль» звернувся до Конституційного суду з вимогою скасувати один із бюджетоутворюючих законів, а саме 1789-VIII», – додав Дмитро Добродомов.