В Авакова відмовилися пояснити, як пройшли переатестацію «беркутівці», які діяли проти «майданівців»

Міністерство внутрішніх справ і надалі ігнорує суспільний запит на відкриту та прозору діяльність влади. Замість пояснити, яким чином двоє львівських «беркутівців», які брали участь у діях проти «майданівців», пройшли переатестацію, Аваков у відповіді на звернення народного депутата, секретаря Антикорупційного комітету у ВР Дмитра Добродомова… просто продублював дані із цього ж таки звернення.

Так, ще на початку вересня лідер партії «Громадський рух «Народний контроль»  Дмитро Добродомов скерував у МВС звернення з вимогою пояснити поновлення на роботі  працівників «Беркуту»  Тимківа і Куропася,  які під час Революції Гідності 19 січня 2014 року у Києві пошкодили автівку активіста ГО «Автомайдан. Київ» Ярослава Гончара.

У зверненні народний депутат також навів докази причетності правоохоронців до злочинних дій. Зокрема, на викладеному на сайті Youtube ролику, знятому відеореєстратором, чітко зафіксовано, як службові автомобілі «Беркуту» заблокували авто активіста. Після цього «беркутівці» пошкодили автомобіль  Гончара. На відео добре видно, як Тимків наносив удар ногою по машині. Водночас Куропась спокійно спостерігав за діями своїх колег.

Пізніше ці факти були підтвердженні  під час службового розслідування, яке  призначив начальника ГУ МВС України у Львівській області  Дмитро Загарія.

Врешті обох «беркутівців» звільнили з правоохоронних органів, а матеріали службового розслідування скерували до Прокуратури Львівської області. Втім через суд і Тимків, і Куропась домоглися поновлення на роботі. Водночас, залишається невідомим,  яким чином пройшли правоохоронці необхідну переатестацію.

Саме цю інформацію і просив надати Дмитро Добродомов. Натомість отримав від МВС банальну відписку, в якій йому повідомили  інформацію, наведену в його ж депутатському зверненні.

vidp1

vidp2

Відтак народний депутат уже скерував повторне звернення на імʼя Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

«Дії керівництва МВС викликають уже навіть не обурення, а доводять ситуацію до максимальної точки кипіння. Одіозні призначення, як то останній випадок із Паскалом, провал розслідування злочинів на Майдані, поновлення на роботі «беркутівців», які виступали проти активістів, фіктивна люстрація і абсолютно закрита від суспільства діяльність. Аваков не вважає за потрібне пояснювати свої дії. Наприклад, вперто ігнорує всі запрошення на засідання Антикорупційного комітету, де йому би довелося відповідати на вкрай незручні питання. Відтак я продовжую наполягати: міністр Аваков має піти у відставку», – прокоментував Добродомов.

zvern1

zvern2

 Нагадаємо, у пʼятницю, 27 листопада, під стінами МВС відбувся пікет, на якому громадські активісти вимагали пояснити одіозне призначення Василя Паскала на посаду першого заступника глави Нацполіції. Зокрема прийти до МВС колег по Парламенту закликав напередодні народний депутат Дмитро Добродомов після того, як вище керівництво МВС вкотре відмовилося прийти на засідання Антикорупційного комітету ВРУ, щоб пояснити свої рішення.

Також варто нагадати, що ще у травні цього річ Дмитро Добродомов став співавтором  проекту постанови про відставку Авакова з поста Міністра внутрішніх справ.