В автобуси потрібно повернути контролерів, аби перевізник не маніпулював темою «зайців», – Дідух

Розв’язати проблему «зайців» у автобусах, а також закрити можливість для інформаційних маніпуляцій про збитковість міських перевезень можна через контроль за оплатою проїзду.
Таку думку під час дискусії у «Твоє місто» висловив депутат фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Михайло Дідух.

«Неодноразово чув у коментарях від керівника АТП-1, від заступника директора профільного департаменту Андрія Білого, що частина міських маршрутів є нерентабельні через пільговиків і велику кількість пасажирів, які не оплачують проїзд. Але якщо проблема «зайців» така гостра, то чому немає контролю за оплатою проїзду? Е-квиток з’явиться ще не скоро. Не думаю, що правильно просто чекати і сподіватися, що міський бюджет компенсує всі збитки для перевізника», – зазначив депутат.

На його переконання, коли пасажири знатимуть, що їх будь-коли можуть упіймати на «халявному» проїзді та оштрафувати, це зменшить кількість охочих проїхатися задарма.

«Впевнений, що навіть елементарний контроль на маршрутах додасть 20-30% надходжень від проїзду пасажирів. Функцію ж контролерів можуть виконувати працівники «Муніципальної варти»», – резюмував Михайло Дідух.