В італійській в’язниці грубо порушують права Віталія Марківа, – Антонищак

Боєць батальйону Нацгвардії ім. Кульчицького Віталій Марків вже понад 8 місяців перебуває в італійській в’язниці за необґрунтованим звинуваченням у вбивстві італійського журналіста.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив член депутатської групи «Народний контроль» у ВРУ, координатор батальйону спецпризначення Національної гвардії імені генерала Кульчицького Андрій Антонищак.

«Італійська прокуратура не взяла до уваги, що в батальйоні спецпризначення на той час була лише стрілецька зброя і кулемети. На озброєнні батальйону мінометів не було! За час слідства понад 3 роки не знайдено жодного доконаного доказу про причетність Віталія Марківа до вбивства журналіста. А оскільки тоді ж 25 травня 2014 року у результаті мінометного обстрілу загинув і російський журналіст, тепер вже й Росія звернулася з запитом до італійської прокуратури, щоб допитати нацгвардійця Марківа як свідка. Очевидно, що Росія хоче створити міжнародний прецедент незаконних дій законних військових формувань», – наголосив нардеп.

Також Антонищак навів факти участі італійських громадян у складі сепаратистських угруповань на сході України.

«Ми звертаємося до Міністерства закордонних справ з вимогою вручити послу Італії в Україні ноту протесту з приводу участі італійських громадян у російсько-українській війні», – констатував він.