В Кременчуці масово закривається малий бізнес, – Роман Стегній (+фото)

Попередній та поточний тижні в Полтавській області відмічений акціями протесту з боку представників малого бізнесу.

На мітинг, що проходив на речовому ринку м. Кременчук, підприємці запросили Романа Стегнія – голову Полтавської обласної організації «Народного контролю».

Мета акції – привернути увагу влади до загального стану малих підприємств та застосувати заходи, які б полегшили існування малого бізнесу, зокрема необхідно терміново знизити податки та переглянути основні умови їхнього нарахування і сплати.

З початку року тільки по Кременчуку щотижнево подають документи на закриття діяльності в середньому 250 ФОПів (для порівняння, в жовтні 2016 року таких звернень було 12-17 на тиждень).

«Активність у ліквідації ФОПів, не в останню чергу, пов’язана зі змінами в законодавстві, у тому числі з підвищенням мінімальної заробітної плати до 3200 гривень в місяць, що не кожен малий підприємець може собі дозволити», – робить висновки Роман Стегній.

«Окрім податкового навантаження, величезну хвилю обурення у підприємців викликають і нові штрафи. Зараз виникла нагальна необхідність привести розмір штрафних санкцій у відповідність з доходами суб’єктів господарювання. Не зважаючи на всі протестні настрої  підприємців урядовці не реагують. Так, лише у  сфері охорони праці відповідальність ФОПів встановлена на рівні 320 тис. грн. Замість того, щоб створити умови для самозайнятості, стимулювати економічну активність, урядовці, навпаки, заганяють економіку в тінь і стимулюють нову хвилю безробіття. ФОП, отримавши штраф, може втратити житло, яке в нього забере держава за рішенням суду», – додав Стегній.

За результатами зібрання, склали відповідні звернення до Уряду та Президента та домовилися координувати свої дії в питаннях захисту законних прав та інтересів суб’єктів підприємницької діяльності.

14 12 11