В столиці розпочато обстеження громадян в рамках проекту «Крок до життя. Перевір себе»

6 червня у рамках проекту «Крок до життя. Перевір себе» у двох поліклініках (Дарницького і Дніпровського районів) Києва лікарі-онкологи провели безкоштовні профілактичні огляди та обстеження громадян.

 Різнопланова діагностика та консультації лікарів ендокринологів, гінекологів, урологів, дерматологів проводяться з метою профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань, підвищення поінформованості людей про хворобу.

 Ініціаторами цього проекту є: Міжфракційне депутатське об’єднання з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями (керівник – Олег МУСІЙ), депутат Київради Олена Єскіна, Департамент охорони здоров’я КМДА (Алла Арешкович), Київський міський клінічний онкоцентр, Національний інститут раку, Асоціація Приватної медицини України (Олег Спіженко). Він проходить за підтримки «Санофі-Україна»

 Народний депутат Олег Мусій розповів, що цей онкологічний проект є продовженням роботи, яку Всеукраїнське Лікарське Товариство здійснюємо вже впродовж п’яти років в царині боротьби з гіпертонією та ендокринними захворюваннями. «Ми хочемо, щоб люди звертали увагу на своє самопочуття і вчасно зверталися до лікарів. Ми проводимо просвітницько-діагностичні акції для того, щоб привернути увагу людей до власного здоров’я та підвищити настороженість лікарів до вказаних захворювань. В рамках проекту будуть лекції для лікарів первинної ланки про те, як виявляти рак на ранніх стадіях. Зараз, на превеликий жаль в Україні онкологія переважно діагностується на 3-4 стадії, що звісно негативно впливає на тривалість життя. Об’єднавши зусилля, ми зможемо більше», – наголосив він.

 Депутат Києвради Олена Єскіна зазначила, що проведення таких акції є великим позитивом, однак проблема боротьби з онкологією має вирішуватись комплексно та системно. «Для цього потрібно напрацювати та ухвалити міську програму, спрямовану на раннє виявлення та профілактику онкологічних захворювань. Ми будемо її лобіювати виділенні коштів на неї з міського бюджету», – сказала вона.

 Директор Національного інституту раку Олена Колесник зазначила, що

кожен 50-й мешканець України – онкологічний пацієнт: «Виявлення на пізніх стадіях призводить до того, що 40% людей помирає впродовж першого року. Тому найголовніше завдання – якомога раніше виявити хворобу»

 Директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Алла Арешкович підкреслила, що акцією об’єднуються різні рівні надання медичної допомоги, задіяно державно-приватне партнерство. «Ми плануємо вісім виїзних акцій – огляди проводитимуться в поліклініках і на підприємствах. Наша задача – наголосити на важливості профілактики, адже хворобу легше попередити, ніж потім лікувати».

 Керівник Асоціації Приватної медицини України Олег Спіженко) сказав: «Вкрай важливо діагностувати онкологію на первинній стадії (коли людина ще не відчуває симптомів), адже за таких умов пацієнт може одужати на 99%. Тому лише своєчасний і системний профогляд із застосуванням інструментальних методів дослідження дасть можливість у разі захворювання вчасно виявити його, якісно пролікувати і ще довго жити. Наша мета – привчити пацієнтів до регулярних профілактичних оглядів. Ми хочемо пояснити людям, що рак – це не вирок, на початкових стадіях він успішно лікується».