В Україні необхідно створити антикорупційний суд, – Добродомов (+відео)

В Україні необхідно створити окремий суд, який займатиметься виключно справами, пов’язаними з корупцією.

Про це в коментарі телеканалу «112 Україна» розповів лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Згідно статистики, яку оприлюднила міжнародна компанія Transparency International, Україна займає 130 місце зі 168 позицій в міжнародному рейтингу сприйняття корупції суспільством. Але я вам нагадаю, що ще в листопаді саме Transparency International закликало українську владу створити незалежний антикорупційний суд та розширити повноваження НАБУ. Проте на розгляд в сесійну залу ці рішення не виносяться», – заявив Добродомов.

Нардеп пояснив, що створення антикорупційного суду може стати перехідною ланкою до створення справедливої та незалежної судової системи.

«Я вам нагадаю «мажора» Толстошеєва,  який суд визнав важко хворим, корупціонери легко виходять під заставу, як-от «діамантові» прокурори, таких прикладів є безліч. Тому такий суд є необхідним, він має бути створений за незалежним та відкритим конкурсом, як НАБУ, й тоді ми зможемо розуміти, що справи корупціонерів будуть об’єктивно розслідувані», – наголосив Добродомов.

Також він нагадав, що у Парламенті зареєстрований законопроект «Народного контролю», який передбачає довічне ув’язнення топ-корупціонерів.

«Кожен посадовець має знати, що держслужба – це передусім відповідальність, а не додатковий «бізнес». Тому нашим законопроектом пропонується карати корупціонерів конфіскацією майна та позбавленням волі на строк 10-15 років, або ж довічно, залежно від суми хабара чи отриманої вигоди», – констатував Добродомов.