Веремчук наполягає на проведенні незалежного аудиту комунальних підприємств

У бюджеті розвитку на 2019 рік закладуть 1 млн грн на проведення незалежного аудиту комунальних підприємств Львова.
Таку пропозицію під час засідання бюджетної комісії ЛМР вніс керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.

«Я продовжую наполягати на необхідності щороку проводити повноцінний незалежний аудит наших комунальних «монополістів». З року в рік вони через поповнення статутних капіталів проїдають мільярди з бюджету розвитку (цьогоріч майже 2 млрд грн), втім ми не можемо добитися від них повної інформації про використання цих грошей. Натомість аудит має показати повну картину фінансової діяльності комунальних підприємств. Саме аудит, а не «консультування бухгалтерів», які мерія замовила цьогоріч», – пояснює депутат.

За його словами, в ухвалу про «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради» пропонуватиме зміни, які у майбутньому унеможливлять схожі маніпуляції та підміну понять.

«Зараз укотре переконався у необхідності таких ревізій. Чиновники просять для АТП-1 ще 23 мільйони гривень, які начебто потрібні для виплати лізингу за 150 МАЗів та «Електронів», які Львів придбав цьогоріч. Але… Ми вже виділили з бюджету на нові автобуси 295 млн гривень. Натомість, згідно з договорами, які нарешті отримали для вивчення, загальна сума лізингових виплат у 2018 році має становити 250 мільйонів. А куди витратили ще 45 млн гривень? Відсутність жорсткого контролю за використанням бюджетних коштів – це потенційні можливості для провернення корупційних схем», – резюмував Веремчук.