DSC_0654

Веремчук розповів студентам, як працюють міські депутати

Голова депутатської групи «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук провів лекцію студентам філософського факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Студенти-політологи мали змогу дізнатися з перших вуст про обов’язки та права депутатів місцевих рад, про зміни у новому Законі «Про місцеві вибори», про міжнародний парламентський досвід Валерія Веремчука.

Спудеї радо зустріли можливість поспілкуватися із депутатом ЛМР, тим паче, що Валерій Веремчук колись також навчався на їхньому факультеті –  в аспірантурі на кафедрі політології.

DSC_0690

Валерій Веремчук разом із майбутніми політологами з ЛНУ ім. І. Франка

Під час зустрічі голова депутатської групи «Народний контроль» у ЛМР відповів на питання, що цікавлять молодь. Зокрема, скільки ж заробляють депутати місцевих рад, які у них пільги та обов’язки.

«Як не дивно, але в Україні депутат міської ради працює на громадських засадах, має пільги на проїзд у громадському транспорті, – розповів про привілеї і права міських обранців Валерій Веремчук. ­– Також може у справах депутата без черг йти на прийому до будь-яких чиновників. Має доступ до службової інформації, документів. Якщо працювати депутатом понад три каденції, матиме на 15% більшу пенсію, аніж звична  ставка. Звісно, що такі привілеї не можна вважати надто привабливими».

Тож чому так багато людей мріють про депутатство?

«Для олігархів політика – це бізнес, часто вони балотуються лише задля власних інтересів. Але з часів Майдану є надія на те, що депутатів з чистим минулим, які не були задіяні у корупційних скандалах, чесних журналістів, соціально-відповідальних підприємців стане більше у різних радах».

Також спудеїв цікавили плюси і мінуси нового Закону «Про місцеві вибори».

«Кожен може балотуватися одразу в декілька рад різних рівнів, проте стати депутатом лише одної, – розтлумачив деталі законодавства Валерій Веремчук. – Передусім виборець буде орієнтуватися на бренд партій, для яких прохідний бар’єр зріс із 3% до 5%. Також тепер немає номерів у списках: пройде той, у кого більший відсоток на окрузі. З одного боку – це добре, адже бізнесмени чи особи, яким вигідно бути депутатом, не зможуть купити прохідний номер у списку.  Це один позитив – якщо депутат не виконуватиме своїх обов’язків, його  можна буде відкликати».

На завершення  лекції керівник Львівського обласного осередку політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Валерій Веремчук розповів про виконавчий комітет Львівської міської ради, який працює вже майже 5 років без належного затвердження. Закон вимагає, щоб новий склад ради затверджував новий склад виконкому. Показово, що цього не було зроблено у Львові з 2010-го року.  Відтак, всі члени виконкому ЛМР перебувають в статусі «виконуючі обов’язків».

Склад цього органу має право пропонувати міський голова, але затверджувати кандидатури запропоновані мером мають депутати на пленарному засіданні. Через постійні конфлікти між більшістю депутатів міської ради та очільником Львова, компромісний склад затвердити не вдавалося.

«Виконавчий комітет – зараз ручний орган Садового. Засідання комітету тривають 5 хвилин, а пан мер часто ігнорує їх. На жаль, не дотримується прозорість прийняття рішень виконкому та ради. Проекти рішень не висвітлюються, хоча, за законом, мають оприлюднюватися за двадцять днів до засідань.  Натомість самі ж депутати ознайомлюються із проектами за декілька днів до прийняття ухвал. Це кричуще порушення», – заявив Валерій Веремчук.