Веремчук вимагає від прокуратури надати інформацію про розслідування подій у Ніч гніву

Веремчук вимагає від прокуратури надати інформацію про розслідування подій у Ніч гніву
Сьогодні, 24 січня, під час сесії Львівської міської ради керівник фракції «Народний контроль» та ГФ «Народна Самооборона» Львівщини Валерій Веремчук закликав на наступне засідання ради запросити представників правоохоронних органів і прокуратури, щоб вони доповіли про хід розслідувань подій у Львові взимку 2014 року.
Зокрема, він наголосив, що попри те, що минуло 5 років, львів’яни досі не знають, хто намагався спровокувати безлади у місті, хто стоїть за погромами у відділках міліції, приміщеннях СБУ і прокуратури, вибухами на базі «Беркуту» на вул. Тролейбусній, коли загинуло двоє людей. А ще були спроби зачищення Євромайдану, блокування виїзду активістів у Київ.

«Ми добре пам’ятаємо, що Львів був на межі нервового вибуху. Емоції били за край у кожного. Але водночас було розуміння, наскільки важливо зберігати порядок і не допустити хаосу у місті. Саме в той час була сформована «Народна Самооборона» Львівщини, активісти якої патрулювали вулиці Львова, щоб за повної відсутності міліції не втратити безпеку у місті. І вже тоді і серед активістів, і серед правоохоронців була інформація, що безлад, наголошую, саме безлад, а не протести проти дій тодішнього режиму, намагалися спровокувати спеціально завезені до Львова невідомі особи. Однак, хто це був і чи були вони взагалі – невідомо і донині. Суспільство не знає, хто насправді стояв за цими збуреннями, хто палив кримінальні справи, виносив зброю, де вона зараз», – наголосив Веремчук.

На його переконання, львів’яни нарешті мають отримати відповіді на свої питання, а винуватці відбути справедливе покарання.

«Слова «за що стояв Майдан» – це не банальність. Бо Майдан стояв за справедливість, чесність, за правову державу. Відтак закликав керівництво ради, колег на наступне пленерне засідання, що заплановане на 14 лютого, запросити у сесійну залу представників правоохоронних органів, прокуратури. Щоби тут, публічно, вони доповіли про хід розслідувань кримінальних справ, відритих за результатами подій взимку 2014 року», – повідомив Валерій Веремчук.