Веремчук: Волонтери змінять країну!

Саме завдяки волонтерам, громадським активістам сьогодні українська армія забезпечена найнеобхіднішими речами. Відтак,  волонтери, громадські активісти, юристи, соціально-відповідальні підприємці, експерти, юристи, люди, які без владних повноважень уже довели свою відповідальність, ефективність і патріотизм, повинні йти в органи місцевого самоврядування і змінювати країну. Ці люди справді знають, ціну Незалежної України.

Про це в ефірі програми «Журнал міста» Львівського обласного радіо розповів керівник Львівського обласного осередку політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Валерій Веремчук, який з перших днів протистояння на сході займається волонтерством.

Зокрема, Валерій Веремчук є керівником «Народної Самооборони» Львівщини, яка уже відправила на схід 17 караванів із допомогою. Також він співорганізатор найбільшого на заході України волонтерського Центру забезпечення військових. За самовіддану роботу Валерій і «самооборонівці» отримали волонтерські відзнаки від багатьох військових частин. Зокрема, від керівника АТО на території Донецької та Луганської областей генерала-лейтенанта Колесника.

Під час ефіру Веремчук наголосив, що у команді «Громадського руху «Народний контроль» багато волонтерів. Вони хочуть змінити країну, а для цього потрібно мати певні важелі впливу, тож   беруть участь у місцевих виборах. Наприклад, Тарас Кучма (кандидат на посаду міського голови у Дрогобичі)  був лікарем на Майдані, а також воював на фронті у розвідці. Ще один кандидат від «Народного контролю» Неля Васюта зараз координує Центром допомоги сім’ям АТО, який вже підтримує понад 600 сімей бійців.

Валерій Веремчук зазначив, що у «Народному контролі»  є не лише волонтери, а й люди з фронту, працювати з якими – честь для кожного. Зокрема – це бійці АТО  Михайло Васюта та Віталій Свінціцький, Тарас Кучма.

Під час ефіру Валерій Веремчук наголосив, що цьогоріч, на відміну від минулого, проблем із недостачею бронежилетів та касок уже нема.  У цьому він переконався під час поїздок на передову.

«Ми здійснили 17 поїздок на Схід у Сектор А, що у Луганській області. Саме там дислокуються частини з Львівщини. Сьогодні держава закупила багато амуніції. І наше основне завдання – контроль за тим, щоб речі дійшли до солдатів. Я спілкувався особисто з радником міністра волонтером Давидома Рахманія, щоби «Народна Самооборона» Львівщини інспектувала доставку товарів до бійців у сектор, який ми підтримуємо вже 1,5 року»,- каже Валерій Веремчук.

На завершення ефіру Валерій Веремчук розповів, що сьогодні основні зусилля покладені на те, щоб допомогти людям, які повертаються з передової, повернутися до мирного життя.

«Для хлопців дуже важлива підтримка. Саме тому, після першої хвилі демобілізації ми переорганізували один із наших центрів у Центр допомоги сім’ям АТО. Зараз він функціонує на вул. Виговського, 29 у Львові. Ми налагодили роботу з українською діаспорою за кордоном. Вже отримали декілька вантажівок гуманітарної допомоги. Це передусім речі, які необхідні дітям, дружинам та родинам бійців. У цьому центрі сім’ї учасників АТО можуть також отримати допомогу на оздоровлення дитини»,- наголосив Валерій Веремчук.