Виборчі дільниці у Рудках не працювали годину через відсутність електропостачання

У Рудках, у розпал місцевих виборів міської ОТГ, практично на годину на двох із трьох дільниць був припинений процес голосування через відсутність електропостачання.

Представники “Народного контролю” уже  подали заяву про неналежне забезпечення виборчого процесу виборчою комісією.

“Світло в обідню пору раптово зникло у всьому місті. За такої ситуації на дільницях мали б увімкнути аварійне освітлення (ліхтарі чи навіть запалити звичайні свічки), що передбачено відповідними постановами Центральної виборчої комісії. Згідно з ними, це обов’язок місцевих органів влади. У даному випадку – Самбірської РДА та Рудківської міської ради. Цього не було зроблено. За словами голів виборчих комісій, приміщення, де розмістили дільниці, не мали таких технічних можливостей. Пояснення слабке. Окрім того, синоптики попереджали про непрості погодні умови на вихідні. Тож є підозра, що проблеми зі світлом могли виникнути не випадково. Але тепер все можна списати на негоду”, – говорять офіційні спостерігачі від “Народного контролю”.

До речі, світло зникло у період, коли на дільницях очікувався найбільший наплив виборців, – близько 13:00.  Частина людей, так і не дочекавшись відновлення голосування, просто залишили дільниці.

“Як показує досвід попередніх виборів, саме такі екстрені умови – найбільше сприяють проведенню найрізноманітніших маніпуляцій із виборчим процесом”, – кажуть спостерігачі.

Варто зазначити, що проблеми під час виборів у Рудківській міській ОТГ виникли практично на старті. Зокрема, три дільниці у с. Чайковичі розпочали роботу із понад годинним запізненням. Причина – бюлетені для голосування, замість бути відсортованими по дільницях, привезли змішаними. Відтак їх довелося розподіляти між дільницями уже після офіційного старту голосування.

Нагадаємо, сьогодні, 29 жовтня, проходять перші місцеві вибори у Рудківській міській ОТГ.