Відбулась ініційована Матківським нарада щодо ліквідації наслідків обвалу неподалік Стебника

Нарада пройшла за участю першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, народного депутата Верховної Ради України Богдана Матківського, голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, міського голови Дрогобича Тараса Кучми і мера Стебника Петра Старосольського.

 Під час наради учасники оглянули провалля, яке утворилося на території ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» між Дрогобичем та Стебником, та обговорили можливі шляхи вирішення проблеми.

За результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнято план дій щодо моніторингу трьох інфраструктурних проектів: дороги, ліній електропередач та водогону. Відтак, перемістити водогін на безпечну ділянку планують через три місяці.

Щодо ліній електропередач, питання планують вирішити до 31 грудня 2017 року. З цього приводу з боку обленерго виділено 11 млн гривень для їх перенесення. Щодо дороги, то Національною академією наук та НУ «Львівська політехніка» ведеться моніторинг за допомогою спеціальних маяків. На основі показників цих маяків буде прийнято остаточне рішення, оскільки зараз існують певні розбіжності у думках експертів та науковців.