Відомі лучани закликають врятувати книгарню «Освіта»

Закрити єдину комунальну книгарню «Освіта» планують у Луцьку. Вона працює з 1959 року на проспекті Волі, 8. У зв’язку з цим трудовий колектив книгарні забив на сполох та організував громадську акцію сьогодні, 4 липня.

Підтримати неприватну книгозбірню прийшли відомі люди міста. Зокрема, творче подружжя письменників Володимир Лис та Надія Гуменюк, поетеса Ольга Ляснюк, краєзнавець Сергій Годлевський, майстриня народної творчості Юлії Богданової, екс-мер міста Богдан Шиба, книговидавець Дмитро Головенко, депутат Луцької міської ради, керівник «Народного контролю» Павло Данильчук та інші.

За словами директора «Освіти» Оксани Грінченко, вони схвильовані позицією міської ради про те, що хочуть продати приміщення книгарні «Освіта» і не продовжити договір оренди, який закінчується 31 жовтня.

«В час інформаційної війни нищення книгарні з історією виглядає як прояв сепаратизму та нехтуваннями Законами України, які виступають на захист книготоргових підприємств», – йдеться у зверненні колективу.

Зі свого боку Павло Данильчук повідомив, що підготує проект рішення декларативного характеру про підтримку книгарні та заборону її виселення.

Разом з тим Сергій Годлевський закликав колектив організувати інформаційну кампанію щодо порятунку «Освіти»: розмістити великий банер про те, що «Освіту» хочуть закрити та організувати збір підписів лучан.

Ольга Ляснюк зазначила, що книгарня має підтримку Національної спілки письменників України.

«Ми з вами працюємо, так би мовити, на одному полі. Те, що відбувається з книгою на Волині, на жаль, ситуація плачевна. Письменники не можуть бути без книгарень та бібліотек», – сказала поетеса.