2904

Викладача Коломийського Ліцею сфери послуг виселяють з гуртожитку

Викладача ліцею разом з дружиною та чотирма малолітніми дітьми намагаються виселити з гуртожитку. Молода сім’я стукала у всі владні кабінети, поки що, безрезультатно. За допомогою звернулися до НК.Місце у гуртожитку пану Дмитру надали у 2009 році, завдяки клопотанню профспілки. Викладач розповідає: після того як подав документи на директора ліцею, у нього та його сімї почалися проблеми.

«Почалися різний адміністаритивний тиск на мене. І була спочатку незаконна догана, яку я виграв в суді і після того подали мене в суд на виселення з гуртожитку. Півгуртожитка на той час було вільного, коли подали в суд», – скаржиться викладач Дмитро Глиняйлюк.

Дружина пана Дмитра додає, що сім’я і сама прагне мати своє незалежне житло. Уже почали будувати власну хату.

«  І керівництво ліцею, гуртожитка знає прекрасно, що ми просим хоча би дожити поки побудуємся, щоб піти в свою, свій куточок», – каже пані Любов.

За поясненнями, чому сім’ю хочуть виселити журналісти НК йдуть до директора зазначеного ліцею. Там пояснюють: діють по закону.

«Ця сім’я сидить, поселилась просто тако серед учнів. А де ті наші діти, ходять, доїжджають, скільки дітей доїжджає, прийде холодне, змерзло, воно годину їде, аби на пари прибути. Ну а шо його діти якісь індивідуальні?», – відстоює свою позицію директор Коломийського ліцею сфери послуг Наталія Квартюк

Щоб з’ясувати,  на чиєму боці правда і закон, журналісти НК звертаються до юриста, який неодноразово зіштовхувався з подібними справами.

« Якщо керуватися у цій ситуації Конституцією України і Декларацією прав дитини, яка ратифікована в Україні і діє в Україні, то ці закони не допускають можливості виселити дитину із будь-якого житла на вулицю. За жодного випадку це не можна робити.  Будемо захищати дитину і навіть, якщо буде потрібно, будемо готувати апеляцію на рішення суду», – каже юрист Олег Попик.

Чи будуть дотримані права неповнолітніх дітей прослідкують на судовому засіданні активісти НК.