Виконання «сміттєвого» Меморандуму зараз залежить від активності дій міських чиновників, – Веремчук (+відео)

Львівські депутати, обласна рада, проголосувавши за виділення коштів містам-підписантам Меморандуму, дали всі карти в руки міським чиновникам, які мають почати активну роботу для укладання угод про вивіз сміття зі Львова.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук в ефірі програми «Момент істини» на радіо «Львівська хвиля».

«У Меморандумі є пункт, де чітко прописано, що саме Львів, його виконавчі органи влади, укладають із відповідним містом-підписантом документу договір на прийом сміття. Також це треба зробити із комунальними підприємствами, які обслуговують полігон. Тож зараз має бути дуже активна діяльність саме міських чиновників. Треба їхати на засідання відповідних рад, спілкуватися з людьми про їхні потреби, про їхні можливості. Доносити інформацію, що кошти для міст передбачені – Львів уже виділив 20 млн першого траншу, область – 15», – пояснив Веремчук.

За його словами, часу на зволікання нема, адже місто і так довго йшло на діалог з областю.  При цьому витрачаючи шалені кошти на вивіз непотребу в інші області (за перший квартал 2017 року КП «Львівспецкомнутранс» уже витратив 95 млн грн.). Натомість підписання Меморандуму дасть змогу зекономити гроші та виділяє час для стратегічного вирішення проблеми.

«Міський голова влітку 2016-го дав публічну обіцянку за три роки вирішити проблему. Рік уже минув намарно. Тож у ці два роки, поки діятиме Меморанду, треба нарешті зосередитися на стратегічному моменті – будівництві сміттєпереробного комплексу. Наразі ж стратегія міського голови у цьому питанні незрозуміла і неправильна. Я ще з літа закликаю оголосити інвестиційний конкурс. Зокрема, для відбору технологій переробки сміття. Але, на жаль, міський голова очікував лише на кредити. Це виявилося шляхом у нікуди. Тому пропозиції області, яка оголосила конкурсу,  є зараз більш дієвими», – резюмував Веремчук.