Використання червоно-чорного знамена – питання нашої національної гідності та історичної пам’яті, – Ковч

Рішення Львівської облради про офіційне використання червоно-чорного прапора на території Львівщини – це не відповідь полякам на закон про кримінальну відповідальність за «бандерівську ідеологію», а питання збереження національної гідності та історичної пам’яті.

Про це заявив голова  Комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики у Львівській обласній раді, керівник фракції «Народний контроль» Андрій Ковч.

«Це рішення почали напрацьовувати ще три місяці тому. Воно пройшло ретельне вивчення нашою комісією. І вчора питання винесли на голосування. Те, що по часу це сталося практично одразу після ухвалення скандального закону Польського сейму, – співпадіння. Це не відповідь полякам. Такі рішення потрібно ухвалювати не для того, щоб комусь щось довести. Використання червоно-чорного знамена як символа нашої боротьби за незалежність – це питання нашої національної гідності і збереження нашої історичної пам’яті. Це рішення ухвалювалося для українців, а не для поляків», – заявив Андрій Ковч.

Нагадаємо, учора, 30 січня, депутати Львівської обласної ради проголосували за рішення про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу – червоно-чорного прапора – на території Львівської області. Відповідно до рішення, рекомендовано підняття біля адміністративного будинку Львівської облради та на інших будівлях органів місцевого самоврядування червоно-чорного прапора у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв.