Вимагатимемо, аби важливі обласні програми виконували, а не писали для «галочки», – Ковч

Керівник фракції «Народний контроль» у Львівській обласній раді, голова комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Андрій Ковч розкритикував рівень виконання обласних програм «Електронна Львівщина» та «Регіональна програма з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018-2020 роки».

За його словами, попри те, що депутати проголосували за ці програми ще у грудні торік, виділили необхідні кошти на їх реалізацію, профільні департаменти відверто гальмують виконання програм.

«Інформацію про стан виконання програм комісія взяла до відома, однак вкрай не задоволена відсотком і рівнем їхнього виконання. Прикро, що депутати ухвалили основні програми до початку нового року, скерували необхідний фінансовий ресурс, а тепер ми констатуємо, що заходи не виконані у повному обсязі», – заявив Андрій Ковч під час засідання комісії.

За його словами, йдеться про важливі для області програми, які депутати ухвалюють з метою покращення життя мешканців Львівщини, а не щоб чиновники поставили собі чергову «галочку».

Нагадаємо, мета програми «Електронна Львівщина» – отримання громадянами якісного доступу до послуг у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, створення потужних інформаційних ресурсів для надання електронних адміністративних послуг. Цьогоріч на її реалізацію з бюджету виділили майже 7 млн гривень.

«Сьогодні ми маємо чудовий приклад впровадження електронних систем врядування у Дрогобичі. І саме Дрогобич очолив рейтинг прозорості міст України від авторитетного «Transparent cities». Цей позитивний досвід маємо сьогодні поширити на всю область. Дрогобич – це «smart cіty», а Львівщина має стати «smart region». Початок цьому проекту вже дано! Відповідні зміни до програми «Електронна Львівщина» прийняті на комісії. Отож очікуємо на цікаві та прогресивні зміни вже в прийдешньому році!», – наголосив Андрій Ковч.