Винуватців двох резонансних ДТП за участю п’яних водіїв обіцяють покарати.

Правоохоронці обіцяють знайти і покарати винуватців двох резонансних ДТП, що трапилися на Тернопільщині за участю п’яних водіїв, під час яких постраждали або загинули діти. Вимагати об’єктивного та оперативного слідства до очільника Тернопільської міліції прийшов народний депутат, лідер громадського руху «Народний Контроль» Дмитро Добродомов. Він заявив: відтепер розслідування щодо цих ДТП – під пильним контролем громади. «Дуже хотілося аби на цьому прикладі, а також на інших було проведено детальне розслідування. Подія резонансна, громадськість за цим слідкує, щоб це розслідування, щоб ми довели, що міліція почала жити по-новому, без усіляких дат і реформування з 1 червня», — говорить народний депутат України, лідер громадського руху «Народний Контроль» ДМИТРО ДОБРОДОМОВ.

Нагадаємо, журналісти «Народного Контролю» стали свідками ДТП біля тернопільського ринку, коли п’яний водій збив дитину. На великій швидкості підприємець в’їхав в лоток підім’явши під колеса 14-річну дівчину. На щастя, дитина залишилася жива, та от самого горе-водія від самосуду тернополян врятували правоохоронці. Люди на ринку, винуватця аварії відпустили на експертизу лише через 4 години після довгих переговорів з міліціонерами. Разом з слідчою групою, даїшниками до медичного закладу поїхали ще кілька тернополян, представники ВО ГО «Автомайдану» та журналісти «Народного Контролю», аби засвідчити та зафіксувати ступінь сп’яніння водія.

Медики визначили – хлопець був добряче п’яний. Тепер його чекає суд і покарання.

Трагічне закінчення мала інша резонансна аварія, яка трапилася у Шумську, 19 січня за участі державного чиновника. Під колеса позашляховика потрапило двоє школярів, один з яких загинув на місці. Автомобіль належить дружині керівника Державного підприємства “Кременець-ліс”. Чиновник намагається переконати, нібито його вагітна дружина керувала автомобілем. Однак свідки стверджують: за кермом позашляховика був саме керівник Лісгоспу, який напередодні випивав у ресторанах Шумська. Допитати цих свідків особисто вимагає у слідства лідер  «Народного Контролю» Дмитро Добродомов, який є секретарем парламентського антикорупційного комітету. «Саме цей випадок буде предметом розгляду засідання парламентського комітету. Це є резонансна справа і громада має побачити, що розслідування було проведено об’єктивно, максимально прозоро і той, хто винен, а це буде доведено, мусить понести відповідне покарання», — додає Дмитро Добродомов. Начальник управління МВС України в Тернопільській області Олександр Богомолов запевнив, що правоохоронці активно ведуть слідство по аварії у Шумську. «Проблематику ми знали з самого початку і міліція активно займалася, щоб довести і встановити, хто перебував за кермом. Зараз розслідування проводиться відкрито, усі мають можливість ознайомитися з ним, щоб не було недоговореного і тим більше не було непорозумінь», — наголосив Олександр Богомол.

Активісти «Народного Контролю» добиватимуться оперативного розслідування щодо цих ДТП. «Тут дуже важлива роль громадськості, для того, щоб ми працювали разом з депутатами, щоб ця робота була виконана і було відповідне покарання справжнього винуватця резонансної аварії у Шумську. Задача моя, як народного депутата, і «Народного Контролю» прослідкувати за тим, щоби справа була об’єктивно розслідувана, щоб не як в попередні рази, часто бувало по дорозі до суду губилися експертизи, змінювалися покази, а згодом цих покидьків, які п’яними за кермом збивають дітей, а декого нажаль на смерть, вони уникали покарання», — говорить Дмитро Добродомов.

Тернопільські активісти відслідковуватимуть хід розслідування обидвох справ по ДТП. «Я, як голова, громадського руху «Народний Контроль» в Тернополі, запевняю, що особисто я і вся наша команда буде контролювати хід подій по цій справі і ми зробимо все можливе, щоб процес був прозорий, а винні покарані», — додала лідер «Народного Контролю» Тернопільщини Олена Абакумова.