Випускники українських вишів мають отримувати гарантоване робоче місце, – Добродомов

Потрібно створювати робочі місця та розвивати національну економіку, щоб молодь не втікала за кордон.

Про це під час зустрічі зі студентами Національного технічного університету ім. Івана Пулюя в рамках робочого візиту до Тернополя заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Вже мільйони українців поїхали за кордон, адже в нас відсутні робочі місця і немає гідної платні. Тому основна ціль Антикризового плану «Народного контролю» – це створення робочих місць та відновлення економіки. Нашими випускниками треба дорожити та створювати гідні умови праці. Для цього ми вимагаємо націоналізації важливих держпідприємств, які належать російським олігархам. Ми їх плануємо перезапустити, що й створить нові робочі місця», – розповів нардеп.

Добродомов додав, що «Народний контроль» вимагає повернення студентам справедливої стипендії, відповідний законопроект пройшов схвалення Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти.

«Ми зареєстрували законопроект після схвалення коаліцією антиконституційного бюджету України на 2017 рік. Під час прийняття так званих бюджетоутворюючих законів, влада скоротила кількість стипендіатів та ввела так звану рейтингову систему. До 2017 року стипендію отримували близько 70% студентів-бюджетників. Після першого етапу такої «реформи» ця цифра скоротилася до 40-45%, а вже в 2020 році уряд планує виплачувати стипендію лише 15% студентів», – сказав нардеп.