Влада боїться закону про довічне ув’язнення топ-корупціонерів, – Добродомов (+відео)

Відповідний законопроект «Народного контролю» не виставляється в порядок денний засідання Верховної Ради.

Про це в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Одне із головних положень нашого законопроекту – це заборона виходу під заставу для топ-корупціонерів. Вихід під заставу – це офіційна лазівка для корупціонерів, це факт. Під заставу вийшов, а потім все стандартно: справа загубилася, забулася, а він собі втік закордон. Крім того, суми застав є абсурдними! Вони в рази менші, ніж можлива сума награбованого», – зазначив нардеп.

Добродомов наголосив, що ініціатива вже отримала схвальну рекомендацію в Антикорупційному комітеті та позитивні відгуки від НАБУ та Антикорупційної прокуратури.

«Я не розумію, кого покриває коаліція, в нас є підтримка антикорупційних органів, але законопроект і досі лежить в сейфі спікера. А в цей час топ-корупціонери спокійну йдуть під заставу за смішні гроші. Наприклад, екс-заступник голови «Нафтогазу» Олександр Кацуба. Дії Кацуби за різними епізодами злочинної діяльності призвели до збитків державі на суму понад 1 мільярд доларів. Він пішов на угоду зі слідством, з ГПУ, компенсував державі 100 млн грн, за нинішнім курсом це близько 3,5 млн доларів, або 0,35% від вкраденої суми», – додав він.