Влада хоче перекласти утримання школи на плечі спонсора

У Григорові Монастириського району Тернопільщини люди відстояли школу І-ІІ ступенів, яка була під загрозою закриття. Тож для понад тридцяти дітей навчальний рік розпочався успішно.
За словами директора школи, члена «Народного контролю» Галини Копчі, мешканці села зібрали підписи й звернулися до депутата-«народноконтролівця» Віталія Тріщука — голови комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, національного духовного відродження.

«Весь рік ішлося про закриття щонайменше трьох шкіл району, проте не закрили жодної. Ми розуміємо, що утримувати малокомплектні школи економічно невигідно, але нашою три останні роки опікується місцевий аграрій — комерційний директор приватного підприємства «Оріон» Рудольф Наймеєр. Усі ремонтні роботи, екскурсії для дітей та інші поточні витрати він бере на себе, ніколи не відмовляє нам у розв’язанні господарських проблем», — розповідає директор Галина Копча.

Меценат зробив у школі внутрішній капітальний ремонт, капітальний ремонт котельні, опалювальної системи, обладнав кухню та їдальню. Нині ремонтує актову залу, завершує зовнішні ремонтні роботи. Проте місцева влада хотіла перекласти на його плечі ще й оплату за енергоносії, а це 170 тисяч гривень на рік. В іншому разі, мовляв, школу таки доведеться закрити.

«Мешканці села проти закриття школи, де є прекрасне матеріально-технічне забезпечення, відповідні спеціалісти, гаряче харчування і всі належні умови для навчання дітей», — каже Галина Копча.