Влада хоче зірвати перевірку е-декларацій, тому опирається розширенню повноважень НАБУ, – Добродомов (+відео)

Влада намагається зірвати перевірку е-декларацій, тому опирається розширенню повноважень НАБУ.

Про це повідомив в ефірі новин «Подробиці тижня» секретар Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

За його словами, законопроект про розширення повноважень НАБУ був схвалений профільним Комітетом ще в липні, однак досі документ не виноситься на розгляд ВРУ.

«Після заповнення е-декларацій, які шокували країну, почалася боротьба за те, щоб унеможливити результативну перевірку поданих даних про майно. І один із факторів – не дати посилити функції НАБУ», – сказав Добродомов.

Він підкреслив, що в меморандумі МВФ сказано: посилення функцій Бюро має відбутися до кінця листопада  через позитивне голосування у Парламенті. І це одне з ключових вимог щодо отримання наступного траншу.

«Що саме після ухвалення законопроекту появиться у роботі НАБУ, крім прослуховування?  Це ще й нерозголошення слідчих дій, тобто слідчих дій під прикриттям. Також це доступ до комп’ютерних мереж, відстеження повідомлень, контроль над кореспонденцією, обмеження доступу до інформації слідчих суддів», –  пояснив Добродомов.

Також він зазначив, що європейські партнери наполягають на щоквартальному звіті НАБУ щодо результатів розслідування справ, підозрюваними фігурантами яких є ТОП-посадовці.