Влада Києва закриває очі на незаконну забудову на березі Дніпра у Микільській Слобідці, – Добродомов

Лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов вимагає перевірити законність будівництва у мікрорайоні Києва Микільська Слобідка – практично на березі Дніпра та біля Патріаршого собору УГКЦ.

Відповідні звернення парламентар скерував у ГПУ, Нацполіцію та міському голові Києва Віталію Кличку.

Як пояснив Добродомов, є підозри, що під час зведення житлового корпусу, забудовник знехтував Генпланом столиці, а також порушив ряд будівельних норм.

«Місцеві мешканці уже 8 років «воюють» із забудовником, адже новобудова перекриє доступ до одного із небагатьох громадських пляжів на лівому березі Дніпра. Також стало відомо, що, ймовірно, саме через будівництво не так давно зведений Патріарший Собор УКГЦ почав вкриватися тріщинами», – розповів депутат.

За його словами, зібрані ним факти для вивчення ситуації, вказують на те, що отримання ділянки і саме будівництво відбулося завдяки підробці документів, нехтуванню кадастровими матеріалами, непрозорій схемі роботи держкорпорації «Укрбуд» та за сприяння  впливових чиновників.

«Незаконні будівництва у найбільш мальовничих та цінних куточках наших міст – чи то у Львові, чи то в Одесі, чи в Києві – роками ведуться завдяки добре відпрацьованим корупційним схемам, в яких беруть участь чиновники рівних рівнів. Відтак я вимагаю і від правоохоронних органів, і від мера Києва нарешті розплющити очі та адекватно відреагувати на ситуацію», – наголосив Добродомов.

Фото: ipress.ua