Влада має бути інформаційно відкритою для громадськості, – рівненська «ОПОРА»

Контроль за роботою влади та вільний доступ до інформації, – саме такі цілі поставили активісти громадської мережі «ОПОРА» ще в 2005 році. Над досягненням цієї мети працюють і сьогодні. Зокрема, саме «опорівці» домоглися, щоб рівняни вільно отримували інформацію про роботу місцевих депутатів.

«У Рівному наші перші публічні акції відбулися у березні 2006 року. Передусім вони були скеровані, щоб забезпечити і сприяти впровадженню новим технологіям і методам щодо прозорості і відкритості роботи органів влади – як і державної, так і місцевої влади», –розповідає голова РМГМ «ОПОРА» Андрій Токарський.

У 2010 році стартував локальний рівненський проект, кампанія «Влада через призму інформації». «Тоді чиновники не були призвичаєні, що громадськість може звернутися і отримати інформацію», – пригадує початок ініціативи Андрій Токарський.

Урешті боротьба за відкритість влади у Рівному виявилася тривалою. Справу гальмували самі є місцеві депутати. Ще у 2010 році у Рівненській міській раді була встановлена система «РАДА», яка давала можливість усім охочим ознайомитись із ходом голосування. Депутати виступали проти її використання. Втім перемога виявилася за активістами.

«Я наполягав, щоб Рівненська міська рада працювала відкрито і прозоро, я домагався і вимагав, щоб було поіменне голосування. Як депутат, як журналіст уважаю, що система «Рада» вкрай необхідна», – наголосив депутат Рівненської міської ради та журналіст Олександр Курсик.

 «Маємо покращення технічної роботи депутата, адже система відразу виводить результати голосування. Журналісти, люди, коли приходять в сесійний зал пікетувати якесь рішення, одразу бачать результат», – додав журналіст Володимир Миколайчук.

Ще одна важлива справа над якою зараз працює Громадська мережа «ОПОРА» – проект адміністративної реформи в Рівненській області. Активісти переконані – зміни на карті дадуть більше можливостей для розвитку районів та області.

«Зараз відбувається об’єднання територіальних громад. 12 червня чекаємо, що депутати обласної ради проголосують проект перспективного плану, об’єднання територіальних громад», – наголосив Андрій Токарський.