Влада відверто знищує профтехосвіту в Україні, – Ковч (+відео)

Якщо держава не відновить фінансування профтехучилищ, більшість ПТУ   закриються.  З місцевих бюджетів не можливо покрити  видатки таких освітніх закладів.

Про це заявив депутат Львівської обласної ради з фракції «Народний контроль» Андрій Ковч під час програми «Персона» на ТРК «ЛАН».

«Уряд та Президент вирішили руками органів місцевого самоврядування знищити профтехосвіту в Україні.  У місцевих бюджетах нема коштів, щоб фінансувати  ПТУ, а держава не поспішає відновляти обіцяне фінансування»,  – каже депутат.

Додамо, напередодні із міського бюджету Стрия виділили 4 млн. грн. на виплату стипендій, заробітної плати та на оплату послуг місцевим ПТУ. До того, видатки техучилищ з місцевої казни оплатили і у Дрогобичі. Втім, місцева влада наголошує: наступного місяця виділити гроші для ПТУ – не зможуть.

«Річні видатки ПТУ у Дрогобичі – 25 млн. грн. Місцевий бюджет розвитку становить  8 млн. грн.  Відтак, аби ПТУ не закрилися – фінансувати училища повинна держава. Також, паралельно варто проводити реформи  з оптимізації  і, звісно, з виховання кадрів», – наголосив Андрій Ковч.

Довідка:за ст. 53 Конституції України, повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної освіти.