Влада замилює очі, гучно заявляючи про підвищення пенсій військовослужбовцям, – Гурківський

26 лютого було опубліковано, що Кабінет міністрів України на своєму засіданні ухвалив  Постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яким суттєво підвищуються виплати. Проте на думку голови Херсонського міського осередку Валерія Гурківського, це лише замилювання очей.

Кабінет міністрів з Пенсійним фондом порахували, для того, щоб виплатити пенсію всім військовим, а їх більше 550 тис. осіб, державним можновладцям потрібно знайти близько 40 млрд грн. Вони вирішили піти найлегшим шляхом, а саме перераховувати цю пенсію в три етапи: з 1 січня 2018 – 50%; з 1 січня 2019 по 31 грудня 2019 – 75%; з 1 січня 2020 року – 100% суми підвищеної пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.

«Розумієте, з одного боку, це є розумним рішенням, адже держава лишніх коштів немає. Але з іншого боку, це все час, який затягують. Пенсіонери, особливо ті, хто віддали свої молоді роки для захисту держави, а саме війні, живуть недовго. В них висока смертність. Плюс – інфляція в країні становить 15 %, за три роки вона з’їсть всі ці надбавки і перерахування. Отже, всіх додаткових коштів, вони не отримають. Це означає, що Кабінету міністрів не доведеться шукати великі гроші для перерахунку коштів пенсіонерам, що залишились», – прокоментував ситуацію Гурківський.

Сьогодні відбулося засідання пенсіонерів силових відомств Херсонщини. Наразі стурбовані не лише пенсіонери, а й молоді хлопці, які йдуть служити у війська України. Адже ці зміни ставлять під сумнів, чи зможе держава забезпечити їх майбутнє.

«Тобто у молоді немає ніякого стимулу служити у військах України та підіймати рейтинги Міністерства оборони України. Краще б вони переглянули свою заробітну плату, яку більшість отримує «за просто так». Тобто знову ж таки гроші пенсіонерів хочуть забрати собі», – додав голова Херсонського міського осередку.