18839190_1399388773437313_2685544113986375747_n

Водопостачання в Лисичанську під загрозою через борги (+відео)

У Лисичанську Луганської області водопостачання залишається під великим питанням. На цьому тижні міська рада виділила мільйон гривень для погашення боргів «Лисичанськводоканал» за електроенергію, при цьому поставивши свої умови. Гроші надійдуть в тому разі, коли свою частку – 2 млн грн – надасть Луганська обласна державна адміністрація.

Ще 29 травня 2017 року в кількох районах Лисичанська пропала в кранах вода. Об’єкти водоканалу були відключені від енергопостачання за багатомільйонні борги перед ТОВ «ЛЕО», всього за десяток років накопичилося понад 150 млн грн заборгованості. Багато хто задається питанням, чому при величезних тарифах водоканал став боржником. 2 червня на позачерговій сесії Лисичанської міськради директор КСП «Лисичанськводоканал» сказав, що грошей на погашення боргів немає. Рівень виплат за воду становить 75%. Цього не вистачає навіть для погашення поточної заборгованості.

«При тому, що тариф на воду в Лисичанську – найвищий в Україні, водоканалу не вистачає грошей навіть на поточні витрати, – коментує глава Луганського осередку «Народного контролю» Дмитро Михайлов. – Ми вже півтора року намагаємося створити депутатську комісію з перевірки комунальних підприємств, проте «більшість» на чолі з міським головою блокують це рішення».

Цього року за пропозицією активістів «Народного контролю» був проголосований проект рішення про створення тимчасової контрольної комісії з перевірки підприємств комунальної сфери Лисичанська. Однак за регламентом потрібно також затвердити її персональний склад, але найбільша фракція в міськраді не подає своїх кандидатів. Тому комісія так і не була створена.

Поки ж водопостачання в Лисичанську – під загрозою. Вже направлено повідомлення про відключення об’єктів від енергопостачання. Це станеться, якщо 19 червня не будуть погашені поточні борги.