007_prapor_zhaloba_stanchak-700x44811

Встановлення дати пам’яті українців-жертв польських репресій у 1919-1951 роках має стати наступним кроком ВРУ, – Мусій

Ухвалена минулого тижня Заява ВРУ щодо засудження рішення Сенату і Сейму Польщі  (від 7 липня та 22 липня 2016 року щодо однобокого трактування Волинської трагедії) – крок до встановлення дати вшанування пам’яті українців, які стали жертвами  геноциду з польської сторони.

Так прокоментував рішення Парламенту депутат «Народного контролю» Олег Мусій, який є автором проекту Постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках.

Він зазначив, що рішення Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом з історичної точки зору виглядає нелогічним.

«Польська держава здійснювала геноцид українського населення, яке проживало на території підконтрольній полякам. Попри те, що Польща зараз є нашим союзником, рішення Сейму – це не партнерський жест із боку польського парламенту.  Причому мова йде не про окремих депутатів, а про майже одноголосне рішення», – зазначив Мусій.

На його думку, ВРУ має  встановити дату вшанування пам’яті українців, які зазнали з геноциду з польської сторони.

«Дана позиція Польщі є маніпулятивною і  антиукраїнською. Верховна Рада не могла не відреагувати на рішення Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом. Потрібно було засудити недружні дії Польщі. Але це не скасовує необхідності встановити дату вшанування пам’яті українців, які зіткнулися з геноцидом польського держави. Таким має бути наступний крок нашого Парламенту», – заявив нардеп.

Мусій вважає, що обидві країни зацікавлені у збереженні дружніх відносин.

«Формула «Прощаємо і просимо вибачення» працювала до останнього моменту. Але польська сторона вирішила внести зміни. У такому випадку ми повинні ухвалити свою постанову та передати це питання на розсуд історикам. Потрібно перегорнути цю сторінку і зберегти дружні відносини», – резюмував Мусій.

Нагадаємо, 22 липня 2016 Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом, а також встановив 11 липня Національним днем ​​пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої.

У відповідь 8 вересня Верховна Рада прийняла Заяву, в якій назвала рішення польського Сейму некоректною оцінкою трагічних подій. Український парламент висловив «жаль і розчарування»  рішеннями Сенату і Сейму Польщі.

3 серпня Мусій зареєстрував у ВРУ постанову про геноцид українців, скоєний поляками. Він пропонує зробити 24 березня Днем пам’яті про українців-жертв геноциду, здійсненого Польщею в 1919-1951 роках.

Фото: telegraf.com.ua