Як створити сквер в мікрорайоні? Чиновники не знають?

Останнім часом довелось чути від лучан прохання допомогти зі створенням скверу у їх мікрорайоні. Таким чином люди хочуть не лише озеленити місце проживання, а й захиститись від потенційних горе-забудовників з їх літніми кафешками та іншими так званими тимчасовими спорудами.

skvery (1)

Оскільки я не є фахівцем у цій темі то вирішив все розпитати у міських чиновників.

На цей раз вирішив бути оригінальним та не слати відразу електронного запиту в міськраду, натомість спробував дізнатися всю інформацію через телефонний запит.

Зателефонував у комунальне підприємство «Парки та сквери м.Луцька». Мене відразу переключили на директора підприємства Трикуша Анатолія Дмитровича. Попри те, що у нас є критичні зауваження по роботі цього керівника, відзначу, що частину інформації пан Трикуш мені надав. Принаймні те що знав. А знав він точну кількість парків, скверів і лугопарків. Навіть продиктував мені номери рішень сесій міськради, якими ці зелені зони були затверджені.

Натомість про те, яка процедура створення скверів, хто може ініціювати це питання та які вимоги до таких територій, комунальник не знав.

Тож довелось таки за допомогою сайту міськради надсилати запит із наступними питаннями:

– яким нормативним документом регулюється питання створення парків і скверів у місті Луцьку? Прошу його надати
– які вимоги до територій, щоб надати їм статус скверів?
– хто може бути ініціатором створення скверу та яка процедура для прийняття такого рішення?
– чи є на сайті ЛМР узагальнена інформація про кількість та місцезнаходження парків, скверів у місті?

Теж відзначу працівників відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міськради, які зробили все, щоб запит не загубився. Тож відповідь я чекав не довго.

Але я був спантеличений змістом цієї відповіді: чиновники міськради м’яко кажучи мене послали. Причому послали аби як. Поясню в чому річ.

По перше, працівники управлiннямiстобудування та архiтектyри Луцької міської ради так і не відповіли по суті мого запиту. Отримавши  відповідь я так і не дізнався яким чином лучани можуть ініціювати питання про створення нових скверів.

По друге,відіславши мене до Генплану міста чиновники забули, що на сайті міськради цей план розміщений в дуже незручний спосіб: трьома погано видними картинками без необхідних додатків. Дізнатися із цих зображень про кількість та місцезнаходження скверів майже нереально.

А посилання на державнібудiвельні норми (ДБН 360-92) ще більше мене загнали в тупик, адже нефахівцю в цій сфері знайти ці речі тут складно. Тому переглянувши цей документ я так і не зрозумів, що слід зробити, щоб місто отримало ще один сквер.

Розчаруванням було і те, що міські чиновники не розмістили на свому веб-сайті узагальненої інформацією про кiлькiсть та мiсцезнаходженняпаркiв i cквepів. Тобто лучанам про це дізнатися нізвідкіль.

Вважаю, що чиновники Луцької міської ради халатно віднеслись до виконання своїх обов’язків та надали неповну відповідь на мій запит. Тому повторно звертатимусь до міської ради із проханням роз’яснити процедуру створення скверів у Луцьку. А згодом, дізнавшись запитувану інформацію, буду пропонувати чиновникам розмістити цю інформацію на офіційному веб-сайті міської ради.

Лучани мають право це знати!

vidpovid zapyt 1

vidpovid zapyt 2