Як зекономити на комунальних послугах?

Питання економії грошей за спожиті комунальні послуги в останній час стало чи не найгострішим для багатьох українських родин. До Житомирської приймальні Дмитра Добродомова, народного депутата України часто звертаються громадяни, які отримають платіжки за комунальні послуги на великі суми і зазвичай не спроможні їх оплатити. Лунає одне єдине запитання, як нам ВИЖИТИ?

Житомирська обласна організація «Народного контролю» дослідила це питання і знайшла вихід із ситуації у сфері тепла.
Прилади обліку, проведення утеплення будинків у багатьох випадках дає недостатній ефект для мешканців. Бажана економія грошей – недосяжна.
Проте, Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (Закон від 22.06.2017 № 2119…) дозволяє Вам встановити у Ваше житлове приміщення прилади обліку теплової енергії.
Відповідно до вимог статті 4 Закону, оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами-розподілювачами теплової енергії та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, та не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла розподільного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх інженерних мереж, виконавцем відповідної послуги.
Якщо, у вашому будинку горизонтальна система розводки системи теплопостачання (у вашу квартиру заведена окрема труба до якої підключені всі батареї), для встановлення квартирного теплового лічильника вам достатньо придбати будь-який сертифікований в Україні прилад обліку та за допомогою сертифікованого підприємства встановити його у вашій оселі. Про встановлення лічильника необхідно проінформувати КП «Житомиртеплокомуненегро» для опломбування та введення приладу в експлуатацію.
Значно складнішим буде встановлення приладів квартирного обліку у будинках з вертикальною розводкою системи теплопостачання (труби йдуть у квартирі зверху вниз). У цьому випадку згідно з вимогами Закону ви можете встановити лише прилади-розподілювачі теплової енергії
Також згідно з пунктом 4 статті 10 «Показання приладів-розподілювачів теплової енергії використовуються при розподілі виключно за умови, що такими приладами оснащено не менш як 50 відсотків опалювальних приладів (крім розташованих у приміщеннях (місцях) загального користування багатоквартирних будинків) у будівлі». Тобто у 100 квартирному будинку таким типом приладів повинні бути обладнані щонайменше 50 квартир.
Однак, у будь-якому випадку Ви зекономити власні гроші. Адже, квартирні лічильники дозволяють платити тільки за те, що спожили Ви.