Які будинки в Житомирі отримують ІТП вже в цьому році?

Все частіше житомиряни обговорюють можливість встановлення ІТП у себе в будинках. Жителі міста звертаються до громадської приймальні Дмитра Добродомова, народного депутата України, лідера парії «Народний контроль», з проханням пояснити, чи є ефективним встановлення ІТП.

«Народний контроль» Житомирщини дослідив питання ефективності встановлення ІТП і підготував відповіді на найпоширеніші питання.

Що таке ІТП?

Індивідуальний тепловий пункт – це комплекс пристроїв, призначений для приєднання будинкових систем опалення, гарячого водопостачання та вентиляції до тепломережі. ІТП забезпечує оптимальне теплоспоживання будівлі й економію теплової енергії, що надходить на його опалення. Це дозволяє мешканцям будинків, де встановлені ІТП, значно заощаджувати.

Чи завжди ІТП дає економію?

Ні, оскільки для повноцінної роботи ІТП потрібна модернізована котельня. До ІТП має подаватися вода відповідної температури, а така функція є тільки в нових котельнях. Крім того, варто враховувати чи утеплені труби у вашому будинку та чи є він енергоефективним.

Чи є в Житомирі модернізовані котельні?

Так, Житомиртеплокомуненерго почав модернізовувати котельні. І в місті вже є перші модернізовані котельні, які можуть подавати воду відповідної температури до ІТП. Будинки, які опалюються такими котельнями, розташовані на проспекті Миру та Богунії.

Чи є сенс встановлювати ІТП, якщо ваша котельня не модернізована і будинок не енергоефективний?

Ні, ймовірно ви не отримаєте жодної економії. Однак ваш будинок купуватиме ІТП, і ви за нього сплачуватимете. Автоматично у вас підвищиться оплата за послуги ОСББ або обслуговувальної компанії, однак ви так і не отримаєте економії. Крім оплати послуг ОСББ, ви повертатимете гроші за кредитом (частково), оскільки держава компенсує тільки частину витраченого.

Чи Житомиртеплокомуненерго встановлює ІТП?

Так. За проектами «Європейського банку реконструкції та розвитку» та «Секо» в Житомирі встановлюватимуть індивідуальні теплові пункти. Перелік адрес, де будуть встановлені ІТП, ви можете переглянути за посиланням: http://bit.ly/2WT08Di.

Перелік будинків, у яких будуть встановлені ІТП, взяті з офіційного сайту «Житомиртеплокомуненерго».